Odličan nastup djece iz Gimnastičkog kluba Tuzla na takmičenju u Banja Luci

U subotu, 11. novembra 2017. godine u organizaciji Gimnastičkog kluba Spartak iz Banja Luke bilo je održano drugo međunarodno takmičenje pod nazivom „Dani gimnastike“ u muškoj i ženskoj sportskoj gimnastici.

Ukupno je u nastupilo blizu 200 gimnastičarki i gimnastičara iz 13 klubova Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske.

Klubovi učesnici takmičenja: GK „SPARTAK“ Banja Luka, GK „LIDER“ Prijedor, GK „SALTO“ Laktaši, GK „BE-EN“ Bijeljina, GK „BOSNA“ Sarajevo, GK „WINNER“ Zenica, GK „LIBERTAS“ Mostar, GK „DIŠPET“ Šibenik, GK „SPLIT“ Split, GK „SOKOL“ Slavonski Brod, GK „VUKOVAR“, Vukovar, GK „DUBROVNIK“, Dubrovnik i GK „TUZLA“ Tuzla.

U C programu mlađe kadetkinje za Tuzlu su nastupile: Sulejmanović Emina, Koprić Nejla, Mandžić Lana, Vokić Selma. U c programu kadetkinje nastupile su: Beganović Ajla, Tursunović Ajla, Husić Ajla. U c programu mlađe juniorke nastuile su: Hasanbašić Elma, Muslimović Lana, Hamzić Iman. U c programu seniorke samo jedna predstavnica Tuzle je bila Deana Glumčević. U kategoriji dječaka mlađi kadeti učestvovali su: Zahirović Amar, Kudumović Azur, Kapidžić Andi, Cerić Arijan, Atiković Haris. Treneri koji su spremali djecu za takmičenju su Zerin Emić, Elvedin Čerimović i Sejad Dropić.

U C programu mlađe kadetkinje ekipno srebrno medalju su osvojile: Sulejmanović Emina, Koprić Nejla, Mandžić Lana, Vokić Selma. U kategoriji dječaka mlađi kadeti zlatnu medalju ekipno su osvojili: Zahirović Amar, Kudumović Azur, Kapidžić Andi, Cerić Arijan, Atiković Haris. U istoj kategoriji prvo mjesto osvojio je Amar Zahirović, drugo mjesto Azur Kudumović i treće mjesto Arijan Cerić. Kod seniorki 6 mjesto pojedinačno u višeboju osvojila je Deana Glumčević. U kategori mlađe kadetkinje Selma Vokić je osvjila 4 mjesto.

Sve fotografije možete pogledati na Facebook stranici kluba.

Gimnastički klub Tuzla tokom cijele godine vrši upis za dječake i djevojčice u školu sportske gimnastike i odnedavno ritmičke gimnastike. Sve informacije možete dobiti putem telefona 061 830 730 ili lično od trenera