(VIDEO) Holandija deklasirala Portugal, Ronaldo se obrukao

Aktuelni evropski prvak doživio je sinoć neočekivano visok poraz od Holandije u Ženevi.

Ekipa Ronalda Koemana slavila je pobjedu 3:0, a sva tri gola Holanđani su postigli u prvom poluvremenu.

Već u 11. minutu Memphis Depay je u padu pogodio mrežu Anthonyja Lopesa i doveo Lale do prednosti. U 32. minutu bilo je 2:0. Ryan Babel je iskoristio oštar centaršut Matthijsa de Ligta i pogodio po drugi put mrežu Portugalaca.

Konačnih 3:0, ispostaviće se, postavio je Virgil van Dijk u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Ponovo je u ulozi asistenta nadolazeća nada holandskog fudbala, Matthijs de Ligta. Ovaj put je glavom spustio loptu za fudbalera Liverpoola koji volejom postavlja konačnih 0:3.

U jednom momentu Cristiano Ronaldo je ušao u kazneni prostor i sam sebe “potkačio”, a onda je tražio da mu glavni sudija svira jedanesterac, što se naravno nije desilo.

Izvor: oslobodjenje