PROFIL KANDIDATA:
KATEGORIJA: AKTIVIZAM
MJESTO: TUZLA
Totalno pozitivna ličnost godine Radio Kameleona vam predstavlja “Snaga žene”, Tuzla. U toku svog postojanja, “Snaga žene” je realizovala jako puno različitih projekata od kojih je korist imalo nekoliko hiljada korisnica. Neke od tih korisnica su sada uspješne poduzetnice, studentice, majke, uposlenice, a mnoge od njih su se vratile u svoja prijeratna mjesta stanovanja. Za “Snaga žene” možete glasati OVDJE.
Iz “Snaga žene” za Radio Kameleon su nam rekli koje je njihovo najveće postignuće u protekloj godini:
“Najveće postignuće je što smo u pandemijskoj godini uspjeli da dovoljno dobro rehabilitujemo žene koje su civilne žrtve i da približimo grupu mladih ljudi temama koje su u tom trenutku bile aktuelne. Odnosno, svi skupa da se zaštite od pandemije, od širenja infekcije, ali i da u psihološkom smislu budu entuzijastični, pozitivni i da ne razmišljaju o strahu i opasnostima koje su oko nas. Također početak rada Djevojačkog vrta Dijana i sadnja 11 različitih sorti ljekovitog bilja. Početak tog rada gdje bi mladi trebali da se angažiraju, da izađu, da budu na otvorenom i da rade nešto korisno. Sve što je proizvedeno u vrtu Dijana, jer je i bilo povrća, išlo je u Dom za nezbrinutu djecu. Tako da su i ta djeca imala zdravu hranu dok su kod nas bili plodovi.”
“Snaga žene” je kandidat za Totalno pozitivnu ličnost godine za kategoriju Aktivizam.
Za Snafa žene možete glasati OVDJE.
Više o “Snaga žene” možete pročitati dalje u tekstu:
Udruženje “Snaga žene” osnovano je 1999. godine na inicijativu grupe žena i djeluje na području Tuzlanskog kantona, Istočne Republike Srpske, kao i u drugim krajevima BiH.
Snaga Žene pruža psihološku, socijalnu, medicinsku, pedagošku i pravnu pomoć ženama, adolescenticama i djeci (izbjeglim, raseljenim, domicilnim licima i povratnicama) koji su pretrpjeli različita traumatska iskustva usljed ratnih i poslijeratnih dešavanja u Bosni i Hercegovini.
“Snaga Žene” podržava svoje klijentice u uspostavljanju psihološke ravnoteže, ojačavanju porodičnih veza, te u njihovim nastojanjima da se što bolje uklope u svakodnevna društvena zbivanja.
Kroz rad u mrežama “Snaga Žene” radi na podizanju javne svijesti i zalaganju na lokalnom i kantonalnom nivou za bolje socijalne, obrazovne, policijske, pravosudne, medicinske i socijalne servise, koji će imati više osjećaja za ratnu i poslije-ratnu traumu, te probleme nasilja nad ženama i djecom.
U toku svog postojanja, “Snaga žene” je realizovala jako puno različitih projekata od kojih je korist imalo nekoliko hiljada korisnica. Neke od tih korisnica su sada uspješne poduzetnice, studentice, majke, uposlenice, a mnoge od njih su se vratile u svoja prijeratna mjesta stanovanja.
Podrška u vidu kreativnih radionica, psiho-socijalnog savjetovanja, medicinske i humanitarne pomoći, seminara, fizikalne terapije je pružana raseljenim licima, povratnicima te žrtvama ratne i post-ratne traume, kako bi se pomogao proces održivog povratka, te pomoglo inkomporiranje povratnika u zvanične socijalne sisteme opština.