Tuzlanski kanton

Skandalozno: Most iz Gradskog parka do jezera koštat će 538.000 maraka!







“Ovo su male kućne majstorije gospodina Merkatora, a vezane su za pješački most “za niđe”, koji od Gradskog parka vodi do Panonike”, stoji u uvodu pisma koje nam je poslao čitalac iz Tuzle i radnik jednog javnog preduzeća Grada Tuzla, želeći skrenuti pažnju na predizborne obmane gradonačlenika Jasmina Imamovića.

On navodi da je netačna informacija koju je putem probranih medija dao gradonačelnik Imamović u vezi sa cijenom izgradnje ovog, po mnogima nepotrebnog mosta.

Možda će Vas zanimati i:

“Nije tačno da će most građane Tuzle koštati “pišljivih” 280.000 maraka, koliko je javno obznanio majstor obmana svake vrste, bivši bradonja Imamović, nego dvostruko više”, piše naš čitalac i objašnjava:

“Ne lezi vraže, meštar Merkator je ovaj projekt podijelio u tri faze:

1. Faza – Konstrukcija mosta 280.000,00 KM
2. Faza – Uredjenje Sjeverne kapije (jezerska stana) 158.291,91 KM, i
3. Faza – Uredjenje Južnog pristupnog platoa (iz parka) 100.000,00 KM

Sve đuture koštat će 538.291,00 KM.

Na ovaj način su gradske stručne službe, na čelu sa glavnim šefom, prekršile
Zakon o javnim nabavkama (podijelili su isti projekat na tri djela), i
prevarili gradjane Tuzle, po ko zna koji puta”, navodi se u pismu.

Pokušali smo kontaktirati nadležne službe Gradske uprave kako bismo dobili komentar vezan za navode iz pisma, ali po običaju niko se nije javljao.

Evo prilike nadležnim tužiteljima i policiji u Tuzli da provjere objavljene tendere za spomenute radove u oskrnavljenom Gradskom parku i da potvrde ili demantuju sumnje u kršenje zakona o javnim nabavkama.

Kada je Imamović u pitanju, to ne bi bilo prvi put, jer je dobro poznato, a postoje i svjedoci i dokumenti, da je uz kršenje zakona u dvije faze rađen i prvi most koji od nekadašnje “Lesnine” vodi ka Gradini.

Najprije je objavljena jedna cijena koštanja izgradnje, a kada se vidjelo da most puca i da se naginje, pozvana je u pomoć firma jednog Tuzlaka, od koga je traženo da spasi što se spasiti može po sistemu “koliko košta da košta”.

Tako je samo u dodatne radove potrošeno još oko 1,5 miliona maraka, a da niko za ovu štetu općinskom budžetu nije pozvan na odgovornost. (RI – Identitet pošiljaoca poznat Redakciji)

Izvor: tuzlalive



Možda će Vas zanimati i:

Provjerite također
Close