SIMULTANKA RONALDA: Tri komada u mreži Atletica, Kraljevi jednom nogom u velikom finalu (VIDEO+FOTO)

Odigrana je prva polufinalna utakmica Lige prvaka u kojoj su se na stadionu Santiago Bernabeu sastali madridski rivali, Real i Atletico. Očekivala se drama i neizvjesnost, ali Kraljevi su ipak utakmicu u svoju korist riješili bez problema rezultatom 3:0.

Real je bolje otvorio susret, krenuo ofenzivnije i poveo već u 10. minuti. Casemiro je poluvolejem ubacio loptu u šesnaesterac, a Ronaldo glavom postigao svoj 101. gol u Ligi prvaka. Ipak, čini se kako je sudija pogriješio jer je tokom ubacivanja u kazneni prostor gostiju Portugalac bio u ofsajdu.

Kraljevi su i nakon toga bili bolji rival. Šanse su promašivali Benzema i Modrić, dok je sa druge strane u dva navrata uspio zaprijetiti i Atletico, međutim nisu te prilike bile toliko zrele. Na poluvrijeme je Real otišao sa minimalnom prednošću.

Nastavio je Real sa dobrom igrom i u nastavku. Nije tu bilo nekih posebno velikih šansi domaćeg tima, sve do 73. minute. Tada na scenu ponovo stupa Ronaldo koji postiže svoj drugi pogodak na ovom susretu.

Atletico se u nastavku malo otvorio, uzeo sredinu terena, ali nisu stvarali neke velike prilike da bi ugrozili kostarikanskog golmana Navasa. Čak su ostavljali dosta prostora domaćima za kontranapade.

Jedna takva kontra “sijevnula” je u 86. minuti. Lucas Vasquez je napravio prodor po desnoj strani i ubacio u sredinu, a Ronaldo je opet došao do lopte i rutinski završio posao svog tima, koji je ovom pobjedom veoma blizu plasmana u novo veliko finale.