Na stadionu “FK. Budućnost Banovići” danas je odigrana prvenstvena utakmica Prve lige FBiH, u okviru 25. kola, u kojoj je banovićka Budućnost dočekala FK Bosna Sema iz Sarajeva.

Igra je započela poprilično “nasilno”, te smo u prvom poluvremenu imali priliku vidjeti više intervencija prve pomoći no što šansi za pogodak. Naime, već u 23. minuti Haris Muharemović iz gostujuće ekipe uspio je zaraditi žuti karton, nakon što je faulirao Adnana Džinića, koji je povrijeđen morao napustiti utakmicu.

Nastavio se niz povreda, te je nezadovoljna publika negodovala tražeći bolju igru. Međutim, prilike za pogodak se nisu ukazale ni jednoj ni drugoj ekipi do kraja prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu su se momci pokazali više motivisanim, te je bilo dobrih šansi da se postigne gol za domaće igrače. No, to se nije dogodilo, nego je Sarajlija Tarik Handžić pred kraj utakmice, u 90. minuti, postigao pobjednički gol.

Time je utakmica završena, konačnim rezultatom 0:1, te Bosna Sema sada ima 26 osvojenih bodova i na 15. je mjestu, dok je Budućnost na 13. mjestu sa osvojenim 31 bodom.