LIGA PRVAKA: Real ubjedljivo pobijedio Apeol, Ronaldo dvostruki strijelac (VIDEO)

Kompletirano je prvo kolo najprestižnijeg klupskog takmičenja na svijetu.Nakon što je sinoć postignuo 28 golova, večeras su napadači bili malo manje ubojiti i mreže su se zatresle 26 puta.

Grupa E

U prvom kolu Lige prvaka u grpi E oba dvoboja završila su neriješenim rezultatom. Liverpool i Sevilla su odigrali 2:2, a Maribor i Spartak Moskva 1:1.

Sevilla je na Anfieldu povela u 5. minuti golom Wissama Ben Yeddera nakon velike greške hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena. Hrvatski branič očajno je reagirao nakon ubačaja Escudera s lijeve strane, promašivši loptu koja je stigla do Ben Yeddera koji je ušutkao Anfield.

Redsi su izjednačili u 21. minuti golom Roberta Firmina, a do potpunog preokreta došlo je u 37. minuti kada je Mohamed Salah pogodio za 2:1.

Firmino je u 43. minuti mogao postići i drugi pogodak, ali je iz kaznenog udarca pogodio stativu. Kazna je stigla u 72. minuti kada je Correa izjednačio na 2:2.

Bez pobjednika je završio i drugi susret iz ove grupe. Maribor i Spartak Moskva su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 59. minuti golom Aleksandra Samedova, a bod Violama donio je Damjan Bohar u 85. minuti.

Grupa F

U grupi F Šahtar je u Harkivu pobijedio Napoli 2:1 a Manchester City je rutinski odradio gostovanje u Rotterdamu pobijedivši Feyenoord 4:0.

Domaćin je poveo 2:0 golovima Taisona (15) i Facunda Ferreyre (58). Milik je u 72. minuti realizirao jedanaesterac i tako vratio gostima nadu gostima, ali više nije bilo pogodaka.

Manchester City je uvjerljivo pobijedio Feyenoord 4:0. Gosti su već nakon 25 minuta vodili 3-0. Golove su postigli John Stones (2, 63), Sergio Aguero (10) i Jesus (25).

Grupa G

I trijumf Bešiktaša kod Porta može se smatrati iznenađenjem. Turski tim je slavio sa 3:1, dok su u drugom meču večeri Leipzig i Monaco remizirali 1:1.

Grupa H

Real Madrid je bez mnogo problema slavio protiv APEOL-a. Ronaldo je u trijumfu od 3:0 bio dvostruki strijelac, a trijumf je potvrdio Ramos. Derbi večeri ove grupe odigrali su Tottenham i Borussia Dortmund, a domaći su slavili sa 3:1.

Izvor: slobodna bosna