Posrtaji Zvijezde i Bratstva debakl Radničkog u Travniku

Danas je odigrano pet utakmica 12. kola Prve nogometne lige Federacije BiH.

Bratstvo nije uspjelo osvojiti bodove u Bihaću, gdje je Jedinstvo slavilo sa minimalnih 1:0. Bišćani su poveli već u 8. minuti preko Nuspahića i to je bio i konačan rezultat susreta.

Radnički je doživio težak poraz na Piroti. Travničani su prvi gol postigli u 14. minutu, a strijelac je bio Jusufbašić. Isti igrač je u nastavku pogodio za 2:0, dok je treći gol postigao Đogić. Jusufbašić je kasnije četvrtim golom zapečatio sudbinu Lukavčana.

U kantonalnom okršaju Zvijezda i Budućnost su podijelili bodove. Budućnost koja je igrala sa igračem manje zbog isključenja Mahmutovića, povela je početkom drugog dijela golom Mustafića. Ipak, Zvijezda je 15-tak minuta do kraja stigla do izjednačenja. Budućnost je do kraja ostala i bez isključenog Kavazovića.

Subota, 22.10.2016. u 14:30 sati

Bosna (V) – Orašje 2:1

Čapljina – Novi Travnik 3:0

Jedinstvo – Bratstvo 1:0

Travnik – Radnički 4:0

Zvijezda – Budućnost 1:1

Nedjelja, 23.10.2016. u 14:30 sati