POBJEDA GRADINE: Plavi vitezovi se dobro namučili protiv Proma

Važnu prvoligašku pobjedu ostvarila je jučer ekipa Gradine. Domaći tim je u Srebreniku uspio slaviti protiv Proma iz Donjeg Vakufa, a konačan rezultat glasio je 78:68 (19:17, 13:22, 28:16, 18:13).

Gosti su dobro parirali favorizovanim domaćinima. Na poluvremenu su čak i vodili (32:39), ali se onda Gradina uozbiljila te u trećem periodu nadigrala svog protivnika (60:55). U posljednjoj četvrtini uspjeli su domaći sačuvati stečenu i prednost te na kraju slaviti dvocifrenom razlikom.

Svoju ekipu do pobjede predvodili su Miodrag Tanasilović sa 24 poena i 12 skokova, te Emir Čerkezović sa 21 košem. Sa druge strane, Ranko Križanović je ubacio 19 poena, a Dino Alkić jedan manje.

Gradina i dalje čvrsto drži prvo mjesto u A-1 ligi Federacije BiH, te će vjerovatno sa prvog mjesta u doigravanje za plasman u elitni razred bh. košarke.