U velikom četvrtfinalnom derbiju Lige prvaka, Barcelona je na svom stadionu pobijedila Atletico Madrid sa 2:1.

Šok za Barcelonu uslijedio je u 25. minuti. Koke je proslijedio loptu u prostor za Torresa, kojem nije bilo teško pogoditi gol Katalonaca.

No Torres je na terenu proveo još samo 10-tak minuta jer je zbog crvenog kartona morao u svlačionicu prije vremena.

Barcelona je u nastavku krenula na sve ili ništa, a igrača više iskoristili su u 63. minuti. Alba je dodao do Suareza, a ovaj izjednačio na Camp Nou.

Urugvajcu je samo desetak minuta bilo dovoljno za još jedan gol i preokret Barcelone. Ovoga puta asistent je bio Alves.

Promjene rezultata do kraja nije bilo. Katalonci u Madrid putuju sa dobrim rezultatom, no Atletico je također u veoma povoljnoj poziciji zbog gola u gostima.