Derbi bh. rukometa: Stolari u Ljubuškom “pokazali zube”

U derbiju 15. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, rukometaši Konjuha poraženi su od Izviđača u Ljubuškom rezultatom 30:27.

Iako su Stolari pružili veoma dobru partiju, nisu uspjeli doći do bodova kod favorizovanog protivnika. Konjuh je čak i vodio na poluvremenu (16:17), i u nastavku bio u rezultatskom egalu, međutim u finišu je pokleknuo te je morao priznati poraz.

Najefikasniji u ekipi Izviđača bio je Mandić s osam pogodaka, a dobru igru prikazali su i Alilović te Kaluđerović koji su postigli po pet pogodaka. Kod gostiju iz Živinica, Kadić je bio najefikasniji sa šest pogodaka, pet puta pogodio je Marčeta, dok su po četiri pogotka postigli Hamzić i Smajić.

Konjuh u narednom, 16. kolu na svom parketu dočekuje visočku Bosnu, dok je Izviđač gost u Doboju kod Sloge.