Lakše od očekivanog su večeras rukometašice Jedinstva pobijedile Ilidžu, u derbiju 7. kola Premijer lige BiH. Gošće nisu pružile dostojan otpor razigranim Labudicama te su doživjele težak poraz od 16 razlike, 34:18.

Od prve minute tuzlanske su rukometašice pokazale kvalitet više, te su već do poluvremena, uz veoma raspoloženu golmanicu Martinu Šumelj stvorile solidnu razliku u svoju korist, bilo je 15:9.

Šumelj je i u nastavku branila odlično, a nakon skoro svake njene intervencije uslijedile su brze kontre i lagani golovi domaće ekipe. Do kraja ubjedljiva i zaslužena pobjeda Jedinstva.

Midžić je bila najefikasnija u domaćem timu sa 6 golova, dok je 5 dodala Zvekić. Isto toliko u redovima Ilidže bila je Dejanović. Treba istaći sjajne golmanice u oba tabora, Šumelj je na kraju skupila 20 odbrana, a Merdžanić 18.