Nogometaši Zvijezde iz Gradačca danas su ugostili novog prvoligaša Slogu iz Simin Hana i u neubjedljivoj te nervoznoj igri ostvarili pobjedu sa 2:1 (0:0).

Iako su cijelo prvo poluvrijeme bili bolji i imali više loptu u posjedu, domaći nogometaši, sem par izglednih prilika koje su nešto zbog brzopletosti, a nešto zbog nesnalaženja otišle u nepovrat, nisu uspjeli postići pogodak i poslije 45 minuta mreže su mirovale.

zvijezda sloga 1

Drugo poluvrijeme je počelo snažnijim atacima domaćih nogometaša i to im se isplatilo u 60. minuti, kada domaći rezervista Hasanbašić sa dva metra ubacuje jedan oštar centaršut u mrežu prilično raspoloženog gostujućeg golmana Hamzabegovića.

Iz jedine šanse na cijeloj utakmici u 80. minuti, poslije centaršuta iz slobodnog udarca sa desne strane, gosti preko Fejzića glavom postižu izjednačujući pogodak, što izaziva šok među domaćim navijačima.

Iako je vrijeme bilo sparno i teško za igru, domaći nogometaši su uložili dodatni napor i napravili presing ka golu gostiju i u 86. minuti, ponovo preko Hasanbašića, postigli drugi pogodak za konačnih 2:1, te tako došli do tri važna boda.

zvijezda sloga 4

Ne može se reći da je igra bila kvalitetna, ali ipak se mora istaći da je Zvijezda bila bolja, dok su se gosti predstavili kao čvrsta ekipa kojoj umalo nije pošlo za rukom da iščupaju bod kome su težili.

Zvijezda je u sljedećem kolu ponovo domaćin i u goste joj dolazi ekipa GOŠK-a, dok je Sloga domaćin Orašju.

Sve rezultate 5. kola Prve lige Federacije BiH pogledajte OVDJE.

Piše: Suad Krajnović