Danas je Budućnost u okviru 12. kola Prve lige Federacije BiH došla do boda igrajući u Gradačcu protiv domaćina, ekipe Zvijezde. Bilo je 1:1 (0:0).

U vrlo lošoj predstavi gradačačkih nogometaša, u utakmici koja će se brzo zaboraviti, domaći su imali terensku prednost u prvom poluvremenu, ali su svi pokušaji bili jalovi ili lak plijen gostujućeg golmana, tako da se na poluvrijeme otišlo bez golova.

U 60. minuti Budućnost ostaje sa deset igrača i kada se očekivalo da Zvijezda kruniše svoje atake ka protivničkom golu, hladan tuš za domaće navijače. Budućnost preko brzonogog Mustafića u 63. minutu povela je sa 0:1. Gosti su istrčali jednu kontru i Mustafić neometan sa desne strane ulazi u šesnaesterac i pogađa suprotnu stranu gola domaćih.

U 72. minuti Zvijezda je poravnala preko Hasanbašića, koji se najbolje snalazi u jednoj gužvi pred protivničkim golom. Uzalud je Zvijezda i dalje atakovala ka golu gostiju, sve su to bili stihijski napadi koji nisu urodili plodom i do kraja meča su mreže mirovale.

U zadnjem minutu isključen je još jedan gostujući nogometaš, Kavazović, ali je ostalo malo vremena da se nešto izmjeni na terenu. U svakom slučaju može se reći da je podjela bodova najpravedniji ishod ovog meča.

Piše: Suad Krajnović