
Policijske snage Srebrenika izvele su uspješnu akciju hapšenja dvojice stranih državljana (A.K., 29 i K.M.S., 26) zbog osnovane sumnje da su 25. jula izvršili krivično djelo razbojništva nad dvojicom muškaraca iz Čelića.
Prema dostupnim informacijama, osumnjičeni su upotrijebili nasilje kako bi oduzeli vrijedne mobilne telefone žrtvama. “Tim kriminalističke policije PU Srebrenik brzo je intervenirao, što je omogućilo rapidnu identifikaciju i lociranje osumnjičenih”, istaknuto je iz MUP-a Tuzlanskog kantona.
Nakon obavljenih kriminalističkih i dokaznih radnji, predmet je predat nadležnom Kantonalnom tužilaštvu u Tuzli. Ukradena imovina je vraćena oštećenim licima.
Ovaj slučaj ponovo je aktualizirao pitanje efikasnosti kriminalističkog rada i sigurnosti građana u regiji.