Zrinjski je danas opravdao ulogu favorita protiv zeničkog Čelika te ga bez problema nadigrao sa 1:3, u okviru posljednjeg kola jesenjeg dijela prvenstva BiH.

Utakmica je odigrana pod sniježnim pokrivačem stadiona Bilino Polje u Zenici, a gosti su se mnogo bolje snašli te na kraju zasluženo slavili.

Iako je Čelik poveo u 7. minuti preko Mahmutovića, aktuelni prvak BiH je u nastavku preokrenuo rezultat. Pezer je izjednačio u 23. minutu, Handžić je u 40. postigao drugi gol, dok je pobjedu potvrdio Bilbija u 54. minuti utakmice.

Čelik je polusezonu završio na 11. mjestu sa 10 bodova i do kraja ga sigurno očekuje žestoka borba za opstanak u društvu najboljih. Zrinjski je ponovo lider, a od sutrašnje utakmice između Željezničara i Radnika zavisi da li će Plemići na odmor kao jesenji prvaci BiH.