Tuzla City savladao Slobodu na Tušnju

Tuzla City savladao Slobodu u gradskom derbiju na Tušnju

Evo kako je izgledala utakmica:

Prvu priliku na susretu imali su nogometaši Tuzla Cityja, ali je udarac Karjaševića u četvrtoj minuti zaustavio Golubović. U 10. minuti susreta priliku je imala Sloboda, ali je Maksimović loše šutirao.

Tuzla City je do vodstva došao u 12. minuti utakmice. Nikolić je izveo korner, Barišić je spustio loptu za Crnkića koji matira nemoćnog Golubovića.

Domaći ponovo prijete u 33. minuti susreta, ali je Golubović ovaj put uspješniji od Nukića. Dvije minute kasnije prilika za Slobodu, ali je Muminović zaustavio pokušaj Mujagića.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imala je Sloboda. Šutirao je Mujagić, Muminović je odbranio, a u nastavku akcije Đerić je izbio loptu s gol-linije. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 1:0 za Tuzla City.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su nogometaši Tuzla Cityja.

Šutirao je Nikolić iz velike udaljenosti, ali samo preko prečke gola Golubovića. Sloboda je do izjednačenja došla u 59. minuti susreta. Amar Beganović je poslao loptu za Mujagića koji pronalazi Dženisa Beganovića.

Radost Crveno-crnih trajala je svega sedam minuta. Samo tri minute nakon što je ušao u igru pogodio je Vojo Ubiparip. Ramić je sjajno spustio loptu za svog saigrača, a Ubiparip šutira glavom u padu i donosi novo vodstvo domaćim u 66. minuti utakmice.

Tri minute kasnije na drugoj strani terena ponovo su kombinovali Beganović i Maksimović, ali je ovaj put napadač Crveno-crnih loše šutirao glavom. Ostalo je do kraja susreta na Tušnju 2:1 za Tuzla City.

Tuzla City je sada treći na tabeli sa 16 osvojenih bodova. Jedan manje, ali i dvije utakmice manje ima Željezničar. Velež nakon devet odigranih susreta također ima 15 osvojenih bodova. Sloboda je osma sa deset osvojenih bodova.