Biznis

Beč 2030: Privredna strategija za izazove koji nas očekuju










Bečko ekonomsko vijeće (Vienna Economic Council) predstavilo je strategiju “Beč 2030” i predložilo mjere za narednih deset godina u oblastima kao što su obrazovanje, digitalizacija, istraživanje, infrastruktura i zaštita životne sredine. U planu je ukupno 100 projekata od kojih će se neki realizovati već početkom 2020. godine.

U projekte spremne za realizaciju spadaju Centar za cyber sigurnost, Centar za pružanje usluga stručnjacima koji rade u Beču kao i Agencija za akreditaciju medicinskih proizvoda.

Centar za cyber bezbjednost okupit će pod jednim krovom sve firme koje se bave zaštitom podataka i cyber sigurnošću. Ovaj projekat je nastao u saradnji sa Bečkim univerzitetom, Tehničkim univerzitetom i austrijskim Institutom za nauku i tehnologiju. Centar za pružanje usluga stručnjacima koji su na radu u Beču povezuje osobe iz inostranstva sa institucijama u Austriji kako bi im se olakšao postupak dobijanja boravišnih dozvola, dozvola za rad i slično. Budući da Beč teži da se pozicionira kao metropola zdravstva, bit će osnovana Agencija za registraciju medicinskih proizvoda kao što su stentovi ili implantati.

Možda će Vas zanimati i:

U narednoj deceniji Beč će i dalje biti jedna od najpoznatijih evropskih kulturnih metropola. Uz program “Cult Tech Accelerator” zainteresovani start-upovi koji su u oblasti kulture već napravili značajne pomake i pronašli različita inovativna rješenja se pozivaju da dožive kulturno nasljeđe Beča.

Peter Hanke, član Gradske vlade zadužen za finansije, privredu, digitalizaciju i međunarodne odnose naglasio je da se Beč ovom strategijom fokusirao na sve teme u kojima prednjači. Beč želi da ponudi odgovore na izazove koji nas očekuju – počev od klimatskih promjena do digitalizacije.

 



Možda će Vas zanimati i:

Back to top button