Video- DIJAMANT STRIJELAC PROTIV BOLOGNE: Sa 34 gola, Džeko stigao još jedan rekord

Roma je u 31. kolu italijanske Serije A gostovala u Bologni i uvjerljivo slavila pobjedu 3:0. Bh. napadač je u 75. minuti pogodio na nesebičnu asistenciju Diega Perottija za konačnih 3:0. Džeki je to bio 24. pogodak u Seriji A, odnosno 34. pogodak u svim takmičenjima, a isto toliko (24) ima i napadač Torina Andrea Belotti, pa će se njih dvojica do kraja boriti za titulu najboljeg strijelca italijanskog šampionata.

Za Romu su danas bili strijelci i Fazio, te Salah, kome je upravo Džeko asistirao u 41. minuti.

Bh. napadač je u prošlom kolu oborio rekord Tottija. Legenda Rome je u sezoni 2006/07 postigao 32 gola.

Džeko je ove sezone u svim takmičenjima u 44 utakmice postigao 34 gola i trenutno dijeli prvu poziciju na Rominoj listi svih vremena. Izjednačen sa Dijamantom je još samo Pedro Manfredini. Argentinac je u sezoni 1960/61, kada je Roma osvojila svoj jedini evropski trofej, Kup velesajamskih gradova pobjedom u finalu nad Birminghamom, postigao 34 gola.

Džeko je na dobrome putu da obori vlastiti rekord iz Wolfsburga, kada je u sezoni 2008/09 zabio 36 pogodaka.

Izvor: slobodna-bosna.ba