A1 Liga: Gradina bolja od Lukavca u komšijskom obračunu

U 1. kolu košarkaške A1 lige BiH, u Srebreniku su se danas sastali kantonalni rivali Gradina i Lukavac. Domaći tim na kraju je slavio sa 74:68 (22:20, 29:13, 7:24, 16:11).

Gradina je u prvom poluvremenu bila bolji rival, te nakon dva perioda vodila sa +18 (51:33). U nastavku se očekivalo da će tim iz Srebrenika bez problema dovršiti posao, ali su se Lukavčani vratili.

Napravili su veliku seriju gosti u trećem periodu, te u posljednjih deset minuta ušli sa minusom od jednog poena (58:57). Ipak, do konačnog preokreta nisu mogli, pa se moraju zadovoljiti porazom od 6 razlike.

U domaćem sastavu Golijanin je ubacio 17 poena, dok je 15 puta pogodio Nurkanović. Kod Lukavčana ponovo najbolji Islamović sa 24 poena.