
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine započela je pripreme u Sjedinjenim Američkim Državama, a prvi trening odrađen je u St. Louisu.
Naši reprezentativci trenirali su u kompleksu Energizer Park, gdje će u subotu biti odigrana i prijateljska utakmica protiv Paname. Susret s Panamom bit će posljednja provjera za bh. tim uoči nastupa na Svjetskom prvenstvu 2026. godine, pa će stručni štab naredne dane iskoristiti za dodatno uigravanje ekipe i završno dotjerivanje taktičkih zamisli.
Prvi trening na američkom tlu još jednom je pokazao zajedništvo i motivisanost reprezentativaca, koji s velikim optimizmom dočekuju izazove koji ih očekuju na Mundijalu. Reprezentacija Bosne i Hercegovine prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu igrat će 12. juna u Torontu protiv selekcije Kanade. Nakon toga slijede mečevi protiv Švicarske i Katara.





