Valter Tuzlanski

Sjedeća odbojka: BiH izborila finale na Paraolimpijskim igrama!!!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci danas je na Paraolimpijskim igrama u Parizu u polufinalu savladala selekciju Njemačke.

Naši zlatni ljiljani su odličnom igrom opravdali ulogu favorita i izborili veliko finale.

Današnju utakmicu protiv Nijemaca odigrali su rutinski i bez većih problema

U prvom setu bilo je 25:23 za našu selekciju, dok je u dugom setu naša selekcija potpuno demolirala reprezentaciju Njemačke s nevjerojatnih 25:6.

Na kraju trećeg seta naše su reprezentativke nakon žestoke borbe slavile rezultatom 31:29.

Naši reprezentativci danas će saznati protivnika u finalu, odnosno u drugom polufinalnom meču od 14 sati igraju Iran i Egipat.

Podsjetimo, naša reprezentacija je s tri pobjede zauzela prvo mjesto u skupini A. Svladali smo Egipat 3:1, potom Kazahstan 3:0, pa Francusku 3:0.

Današnji suparnik Njemačka bila je drugoplasirana reprezentacija skupine B. Njemačka je svladala Brazil 3:0, Ukrajinu 3:1, ali i izgubila od Irana 3:0.

Bosna i Hercegovina je na dosadašnjim nastupima na Paraolimpijskim igrama osvojila dvije zlatne medalje (Atina 2004., London 2012.), tri srebrene medalje (Sydney 2000., Peking 2008., Rio De Janeiro 2016.) i jednu bronzu (Tokio 2020.).