Borac je savladao Slobodu rezultatom 2:0

Pobjedom su igrači Borca krenuli u odbranu naslova u Wwin ligi Bosne i Hercegovine.

Crveno-plavi su večeras na Gradskom stadionu u prvoj utakmici sezone u BiH. prvenstva (prva dva kola su odgođena zbog nastupa u Europi) svladala Slobodu iz Tuzle s 2:0.

Iako je iza njih nekoliko iscrpljujućih tjedana zbog nastupa na Euru, izabranici Mladena Žižovića nisu osjetili umor.

Banjalučani su igrali angažirano i upisali tri važna boda. Tuzlacima je ovo bio već treći poraz u sezoni i sigurno je da će se morati boriti za opstanak, pišu NN.

Mreža gostiju prvi je put zatresla u 32. minuti kada je pucao Herrera, ali je signaliziran ofsajd, što je i provjereno u VAR sobi. Provjera je trajala čak četiri minute i utvrđeno je da se radi o milimetarskom ofsajdu. Ipak, Borac je poveo u sudačkom prekidu prvog dijela. Vukčević je ubacio, a Jovo Lukić glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu domaći vrlo brzo rješavaju pitanje pobjednika. Igrala se 56. minuta kada je drugi put zabio Lukić, ovoga puta asistent je bio Srećković. Do kraja su crveno-plavi rutinski odradili posao i priveli utakmicu kraju.

U narednom kolu Borac gostuje Slogi, dok Sloboda dočekuje Željezničar.