RK Gračanica – sedam od sedam!

Ekipa Gračanice je ostvarila očekivanu pobjedu protiv Žepča u zaostaloj utakmici 8. kola Prve lige Federacije BiH u grupi Sjever. Bilo je +10 za domaćine – na kraju 30:20, poluvrijeme 9:11.

Iako je pobjeda Gračanice na kraju bila uvjerljiva, ovo je sigurno bila najlošija utakmica ekipe Gračanice u dosadašnjem dijelu sezone.

Strijelce je kod domaćina predvodio Mehmedović koji je postigao 11 golova ali uz dosta potrošenih lopti. Slično bi se moglo konstatovati i za Hamidovića koji je postigao šest golova. Na svom nivou je u drugom poluvremenu bio i golman Ahmetašević.

Kod gostiju je najefikasniji bio omaleni Dragičević sa osam golova dok su dobre partije na golu pružili golmani Ćoruša i Zovko.

Gračanica ostaje na vrhu tabele sa sedam pobjeda iz sedam odigranih utakmica. Za vikend u 9. kolu gostuju u Živinicama kod ekipe Konjuh II.

Izvor: Sport u Gračanici