VIDEO//Haos u finalu meksičkog prvenstva: Varnice, tučnjava, crveni kartoni…

Ludo, zaista ludo finale meksičkog prvenstva odigrali su Tigres i America. Regularni dio susreta završio je bez golova, da bi u produžecima počeo haos, a sve je kulminiralo ruletom s bijele tačke (utakmica je završila 1:1) nakon kojeg je ekipa Tigresa osvojila naslov prvaka.

Najprije je Tigresu isključen Jorge Torres, a samo pet minuta kasnije Edson Alvarez zabio je za vodstvo Americe.

Nešto kasnije odnos snaga na travnjaku je izjednačen jer je Americi isključen Rubens Sambueza, što je pokrenulo masovnu tučnjavu igrača. Zbog međusobnog udaranja isključeni su Paolo Goltz, Ventura Alvarado i Jose Rivas.

Završnica susreta igrala se devet na devet, a Tigres je zabio izjednačujući gol u 119. minuti i na kraju je slavio nakon penala.