LIGA PRVAKA: Juventus napravio veliki posao, Vardy ostavio nadu Leicesteru (VIDEO)

Posljednje dvije utakmice osmine finala UEFA Lige prvaka odigrane su večeras. U odnosu na jučerašnji dan i 14 golova na dva meča, danas smo vidjeli pet golova.

U jednom od najzanimljivijih utakmica osmine finala, Porto i Juventus su na stadionu Dragao odigrali 0:2. Stara dama više od sat vremena igrala je sa igračem više, jer je u 27. minuti isključen domaći igrač Telles.

Juventus je prvi gol postigao u 72. minuti. Na jednu odbijenu loptu u šesnaestercu naletio je rezervista Pjaca i obradovao navijače svog kluba, a samo dva minuta kasnije Dani Alves je udvostručio prednost talijanskog prvaka.

Juventus je pred revanš susret veliki favorit za prolazak dalje, i očekuje se da utakmica u Torinu bude samo formalnost.

Sevilla je na svom terenu savladala Leicester City rezultatom 2:1. Španski tim u vodstvo je doveo Sarabia u 25. minuti, da bi Correa u 62. minuti postigao još jedan gol i tako se iskupio sa promašeni penal iz prvog poluvremena. U 73. smanjio je Vardy i tako engleskom prvaku ostavio nadu.

Odluka će o putniku dalje pašće u revanšu u Engleskoj. Postignut gol u gostima Leicesteru daje nadu da u revanšu izbori plasman u četvrtfinale.

Već naredne sedmice nastavlja se Liga prvaka i to revanš susretima osmine finala. Biće zanimljivo, a vjerujemo da ćemo gledati još mnogo lijepih golova.