LIGA 12: Sloboda u Skenderiji nadigrala Sparse!!!

Košarkaši Slobode napravili su pravi podvig, jer su u Maloj dvorani Skenderija pobijedili favorizovane Sparse sa 74:80.

Spars je bio nešto bolji u prvom poluvremenu. Konstantno vodio, u jednom trenutku i +10, ali se Sloboda uvijek vraćala i do poluvremena uspjela smanjiti (42:38).

Odlična igra Tuzlaka u trećem periodu. Napravili su dobru seriju i nakon 30 minuta vodili sa +5 (50:55), a već početkom posljednjeg perioda i sa osam razlike (59:67). Međutim, Sarajlije se vraćaju i tri minute do kraja izjednačavaju rezultat na 70:70. Crveno-crni se, ipak, nisu predavali i zasluženo ostvarili drugu pobjedu zaredom u Ligi 12.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Brown (Spars) sa 25 poena, dok je Glogovac ubacio 17. U pobjedničkoj ekipi istakli su se Sinadinović sa 17, Hrnčić sa 12 i Latifagić sa 11 koševa.