Tuzlanski “Zmajevi” u Novom Sadu: Nova pobjeda Huseina Selimovića (FOTO)

U nedelju 9. jula 2017. godine održana je biciklistička trka u Novom Sadu za Dunavski kup. Zemlje učesnice: Hrvatska, Makedonija, Srbija i BiH, na kojoj su članovi BK Zmaj od Bosne Tuzla postigli izvrsne rezultate.

Prijepodne je vožena drumska trka. Prvo mjesto ubjedljivo je osvojio Husein Selimović i samim tim pokazao da je trenutno najbolji biciklista u regionu. 15-to mjesto je osvojio Osman Ćorić, 18-to Savo Milovanović dok je u kategoriji žena Tijana Beha osvojila drugo mjesto.

Poslijepodne vozena je kriterijska trka koja je bila izuzetno teška i zahtjevna. Zmajevi su ponovo pokazali da su trenutno u pravoj formi. Kao i prethodnu trku, pobijedio je Husein Selimovć dok je njegov klupski kolega Osman Ćorić osvojio drugo mjesto. Savo Milovanović je bio 7. mjesto a Tijana Behak ponovo drugo mjesto.

Ove sve trke su pripreme za predstojeće takmičenje za Huseina Selimovća od kojeg čekujemo puno tj. na EUF-u u Mađarskoj. Slijedeći vikend nas očekuje takođe veoma bitna trka u Hrvatskoj.