Šok na US Openu, Tsitsipas ispao u prvom kolu

Grčki teniser Stefanos Tsitsipas poražen je na startu turnira na US Openu od Tanassija Kokkinakisa u četiri seta.

Kokkinakis je slavio sa 7:6 (5), 4:6, 6:3 i 7:5.

Tsitsipas je, nedugo nakon što je objavio da će se rastati sa ocem i trenerom Apostolosom, potpuno podbacio i razočarao, iako je na betonu pravio neke od najboljih rezultata u karijeri.

Možda mu je onaj australijski beton bio taličan da stigne do finala u Melbourneu, u New Yorku je ovog puta Kokkinakis, 86. igrač planete, bio prejak.

Bila su mu potrebna tri sata i 55 minuta da izađe na kraj sa Grkom koji je odmah u prvom gemu prvog seta pretrpio break.

Vratio se kasnije i poravnao na 4:4, ali je izgubio prvi dio igre u tie-breaku. A koliko je Kokkinakis bio motivisan, pokazao je na startu drugog seta kada je izgubio servis i odmah vratio break za 1:1.

Međutim, nakon toga je Tsitsipas novim breakom za 5:4 riješio drugi set u svoju korist. U trećem je Kokkinakis teškom mukom sačuvao svoj servis u trećem gemu, ali kada je to uradio, u osmom je napravio break za 5:3 i onda odservirao za vodstvo.

U četvrtom setu je imao šansu za break i pri rezultatu 2:2, ali je break napravio tek u završnici kada je Tsitsipas popustio i kada je Kokkinakis otišao na 6:5, povratka grčkom igraču nije bilo.

Kokinakis će u narednoj rundi igrati protiv Nuna Borgesa ili Federica Corije.