Sergej Barbarez se oglasio nakon sramotnog poraza ‘Zmajeva’ kod Luksemburga

Kultna rečenica slavnog komentatora

Legendarni kapiten Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, izrazio je svoje razočaranje nakon loše partije reprezentacije i poraza od Luksemburga (4:1). U svojoj reakciji, Barbarez je koristio kultnu rečenicu Mladena Delića iz 1983. godine.

“K'o što bi Mladen Delić rekao: ‘Ljudi moji, je li to moguće?'”, napisao je Barbarez.

Rečenica potječe iz prenosa susreta Jugoslavija – Bugarska u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Jugoslaviji je trebala pobjeda za plasman na Euro, a u posljednjim trenucima susreta bilo je 2:2. Međutim, Jugoslavija je postigla gol preko Ljubomira Radanovića, a Mladen Delić je izgovorio kultnu rečenicu.

U utakmici protiv Luksemburga, Zmajeve su pogodili Olesen u 6., Rodrigez u 30. i 96., dok je Mujakić postigao autogol u 55. minuti. Utješni pogodak za Bosnu i Hercegovinu postigao je Gojković u 94. minuti.