Senzacija na Indian Wellsu: Đoković poražen od 123. tenisera svijeta

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković je senzacionalno poražen u drugom kolu Mastersa u Indian Wellsu od Italijana Luce Nardija sa 2:1 po setovima.

Nardi, inače 123. teniser svijeta koji je na turnir došao kao “sretni gubitnik” je senzacionalno pobijedio najboljeg igrača svijeta nakon nešto manje od dva i po sata velike borbe, a ključni brejk je napravio u šestom gemu trećeg seta pri vodstvu 3:2.

Krenimo redom. U petom gemu prvog seta Nardi je iskoristio prvu brejk loptu i poveo 3:2 da bi u desetom gemu iskoristio i prvu set loptu te poveo sa 1:0 u setovima.

Đoković je na startu drugog seta poveo 2:0 i oduzeo servis svom današnjem protivniku koji se uspio vratiti već u sljedećem gemu kada je iskoristio petu brejk loptu i vratio se u igru u ovoj fazi meča.

U šestom gemu Đoković je uspio napraviti još jedan brejk i povesti sa 4:2 da bi u osmom propustio iskoristiti dvije brejk lopte koje su ujedno bile i set lopte, no to nije propustio u devetom gemu kada je na svoj servis iskoristio prvu od tri set lopte i vratio se u igru u ovom meču.

Italijan je u drugom gemu trećeg seta propustio iskoristiti tri brejk šanse, ali je u šestom iskoristio drugu brejk loptu i poveo sa 4:2. Prednost je sačuvao do kraja i slavio najveću pobjedu u karijeri.

U osmini finala Nardi će igrati protiv 17. nosioca Mastersa Tommyja Paula iz SAD-a koji je sa 2:0 (6:4, 6:4) pobijedio Uga Humberta iz Francuske.

Luca Nardi (Italija) – Novak Đoković (Srbija) (1) 2:1 (6:4, 3:6, 6:3)