SportTuzlaTuzlanski kanton

Prvi nastup pod novim imenom: Sloboda Kompred poražena pred punim tribinama

U poslednjoj utakmici 10. kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine u maloj sali dvorane Mejdan u Tuzli, pred prepunim tribinama, Sloboda Kompred je sinoć dočekala prvoplasirani Mostar SG.

Bila je ovo prva utakmica ekipe iz Tuzle pod novim imenom, ali i sa dva velika pojačanja za nastavak sezone, Mahirom Hodžićem i Amirom Zulićem koji su zbog povreda propustili prvi dio sezone.

May be an image of 5 people, people playing sport and indoor
RSD Sloboda / D. Zabuš

Hladan tuš za domaću ekipu već u 13. sekundi utakmice. Probio je Samir Gosto po lijevoj strani i proigrao za Marija Aladžića koji je sa šest metara matirao nemoćnog Čizmića i Mostar SG vodi sa 0:1.

Nismo puno toga imali da vidimo nakon prvog gola, igralo se u glavnom veoma čvrsto na sredini terena, sa puno prekršaja, sve do 11 minuta kada je Jelić sam izašao pred Čizmića, ali ovoga puta Čizmić zaustavlja njegov udarac.

May be an image of 5 people, people standing and indoor

Vrlo rano u 11 minutu ekipa Slobode je ispunila bonus, a u 13 minutu Jelić je imao šansu da nakon šestog prekršaja sa 10 metara uveća vodstvo i to je i uspio preciznim udarcem u donji lijevi ugao Čizmićevog gola. Sa rezultatom 0:2 ekipe su otišle na pauzu.

Tridesetak sekundi kasnije dolazi i Sloboda do svog prvog gola večeras. Predriblao je Zulić nekoliko igrača Mostara i poslao loptu u šest metara, a tamo se na pravom mjestu našao kapiten Hadžialjević koji šalje loptu u mrežu za 1:3.

May be an image of 1 person, standing and crowd

Igrao se 28. minut kada je golman Mostara Ahmedpour bacio loptu preko čitavog terena, Rajčević je istrčao kontru, veoma spretno primirio tu dugu loptu i lijevom nogom šutirao iskosa sa lijeve strae i uvećao prednost Mostara na 1:4.

Raspala se odbrana Slobode u drugom poluvremenu i ponovo su loše postavljanje na korneru kaznili igrači Mostara. Ovoga puta odlično se u 6 metara snašao Suton koji postiže pogodak za 1:5. U 35 minutu u strijelce se upisuje i Vedad Subašić koji pogađa na asistenciju Sutona za visokih 1:6. Šansu da debituje u novom klubu dobio je i mladi Srđan Ćatić koji u Mostar došao iz FC Doboja.

Na kraju u 40 minutu, Dejan Trifković samo ublažava i onako visok poraz Slobode na 2:6.