Podmlađeni Zmajevi poraženi od Engleske na debiju selektora Barbareza

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Newcastleu na stadionu St James’ Park od selekcije Engleske rezultatom 3:0, u u prijateljskoj utakmici u kojoj je na klupi našeg tima debitovao Sergej Barbarez.

Uprkos porazu protiv kombinovanog engleskog tima, donekle možemo biti zadovoljni prikazanim, izuzimajući slab finiš utakmice koji nas je koštao težeg poraza.

U sastavu nije bilo ključnih igrača kao što su Edin Džeko, Rade Krunić, Sead Kolašinac i fudbalera koji su se oprostili od reprezentacije poput Miralema Pjanića i Ibrahima Šehića, te je bilo teško očekivati nešto više protiv favorizovanih Engleza.

Mladi momci među kojima je bilo mnogo debitanata pružili su borbenu i disicplinovanu igru većim dijelom susreta, te pokazali da na njih možemo računati u budućnosti.

Gordi Albion je imao više od igre u prvom dijelu, ali teško su stvarali šanse. U 9. minuti Palmer je uposlio Watkinsa koji se sjajno izborio u duelu s Katićem te je uspio šutirati, ali je Vasilj na vrijeme skratio ugao i odlično intervenisao.

Sredinom prvog dijela nakon ubacivanja iz kornera stvorila se velika gužva pred našim golom. Na kraju je Konsa šutirao, ali je ponovo Vasilj odlično odbranio.

U nastavku smo gledali sličnu igru kao i u prvom poluvremenu. Englezi su imali posjed lopte, međutim teško su kreirali prilike.

Ipak, u 58. minuti dosuđen je penal za domaćina. Tahirović je povlačio Konsu za dres, a sudija Saggi je nakon pregleda VAR-a pokazao na bijelu tačku.

Palmer je šutirao i pogodio, iako je Vasilj pročitao ofanzivca Chelseaja, čak i dirao loptu, ali je ipak ona završila u mreži za 1:0.

U smom finišu je Engleska postigla još dva gola. Alexander-Arnold je u 85. minuti lijepo pogodio iz voleja, a Kane je u 89. minuti postavio konačnih 3:0.

Našu reprezentaciju već u nedjelju očekuje nova prijateljska utakmica kada ćemo u Empoliju gostovati selekciji Italije.