U fokusu

Novak Đoković još jednom pokazao da je najbolji, još dva koraka do nove titule na Australian Openu

Nakon napetog dvoboja koji je trajao gotovo četiri sata, Novak Đoković je pobijedio Taylora Fritza rezultatom 3:1 u setovima, plasiravši se tako u polufinale Australian Opena.

U prvom setu Đoković je bio presudan u tie-breaku, dok je Fritz uspio izjednačiti rezultat u drugom setu.

U trećem setu, Đoković je odnio prevlast s break-om i sigurno privodi set kraju. Četvrti set donio je uzbuđenje s obostranim break-ovima, ali Đoković je bio odlučujući u osmom gemu, osiguravši pobjedu rezultatom 6:3.

Najbolji teniser svijeta sada je samo dva koraka udaljen od osvajanja 11. titule na Australian Openu i 25. Grand Slam naslova u karijeri. Đoković će se u polufinalu suočiti s pobjednikom između Jannika Sinnera i Andreja Rubljova.

U ostalim četvrtfinalnim susretima, Carlos Alcaraz će igrati protiv Alexandra Zvereva, dok će Daniil Medvedev snage odmjeriti s Hubertom Hurkaczem. Očekuje se još uzbuđenja i neizvjesnosti u završnici ovogodišnjeg Australian Opena.