Promo

MF banka: Smanjujemo kamatne stope klijentima koji imaju kredite sa varijabilnom kamatom










Nadzorni odbor MF banke donio je odluku o linearnom umanjenju kamatnih stopa za sve klijente koji imaju kredite sa varijabilnom kamatnom stopom u iznosu preko 10.000 konvertibilnih maraka.

Povod za ovakvu odluku leži u rastu Euribora (referentne kamatne stope) koji je krajem prošle godine bio rekordnih 2.7% čime je direktno uticao na povećanje ugovorene promjenjive kamatne stope, a samim tim i rast mjesečnih auniteta kod ove vrste kredita.

“S obzirom na značajan rast varijabilnih kamatnih stopa banka je odlučila da dio tereta tog rasta podijeli sa svojim klijentima, ostajući dosljedna principima solidarnosti i društvene odgovornosti, kao vrijednosti koje poštuje tokom svog čitavog perioda postojanja,” poručuju iz MF banke.

Možda će Vas zanimati i:

Predsjednik Uprave MF banke Bojan Luburić podsjeća da je MF banka do sada nebrojeno puta pokazala da stoji uz svoje klijente onda kada je to najpotrebnije:

“U vremenima kao što su ova važno je pokazati klijentu da ste njegov iskren i pouzdan partner, te da smo zajedno tokom cijelog procesa poslovanja, a ne samo u idealnim okolnostima. Suština ove odluke MF banke jeste da klijentima ponudimo mogućnost olakšanja u otplati njihovih redovnih mjesečnih obaveza. Preuzećemo dio tereta trenutne krize na sebe. Ako to znači da treba da se odreknemo 1,5 miliona kamatnog prihoda da bi pomogli klijentima, onda ćemo to i uraditi,“ naglašava Luburić.

Krediti sa promjenjivom kamatnom stopom koji su vezani za Euribor čine oko 50% kreditnog portfolia MF banke. Umanjenje kamatne stope za 0.6% odnosi se na kredite fizičkih i pravnih lica čiji je ostatak glavnice na dan 31.12.2022. iznosio preko 10 hiljada konvertibilnih maraka , sa rokom dospjeća nakon 31.12.2023.godine.

Referentna kamatna stopa Euribor predstavlja važan instrument monetarne politike Evropske centralne banke. Pooštravanjem monetarnih uslova putem rasta ključnih kamatnih stopa Evropska centralna banka nastoji suzbiti inflatorne pritiske, što se posredno odražava na rast cijena kredita u svim državama Evrope, pa tako i u BIH.



Možda će Vas zanimati i:

Back to top button