U fokusu

Los Angeles Lakersi na korak od osvajanja 17. titule NBA lige

Los Angeles Lakersi pobijedili su Miami Heat u četvrtoj utakmici finala NBA lige rezultatom 102:96 i sada ih samo jedna pobjeda dijeli od 17. titule prvaka, čime bi se na prvom mjestu vječne liste izjednačili s ljutim rivalima Boston Celticsima.

Lakersi su do pobjede stigli prvenstveno zahvaljujući još jednoj fantastičnoj utakmici LeBrona Jamesa. James je utakmicu završio sa 28 poena, 12 skokova i osam asistencija.

Vidjeli smo sjajnu košarku i zanimljivu utakmicu, a Lakersi su tek u samom finišu uspjeli doći do pet poena prednosti. Tri minute prije kraja nakon trojke KCP-a bilo je plus pet za Lakerse, a tu su prednost zadržali i do samog kraja.

LeBron James je posebno dobru igru imao u drugom poluvremenu utakmice. U ovom dijelu utakmice ubacio je  20 poena, a čak 11 u posljednjoj četvrtini.

Kod Miamija još jednu dobru utakmicu odigrao je Jimmy Butler sa 22 postignuta poena, 10 skokova i devet asistencija, dok je Tyler Herro susret završio s 21 postignutim poenom i sedam skokova. Kod Lakersa je osim Jamesa dobru partiju pružio i Anthony Davis sa 22 postignuta poena i devet skokova.

Peta utakmica igra se u noći između petka i subote.