Karatisti KBS “ORKKA” Lukavac osvojili zlato i srebro u Rijeci

Jedno od najjačih karate takmičenja u ovom dijelu evrope “16 Croatia open 2016”, proteklog vikenda održano je u Rijeci, u susjednoj Hrvatskoj.
Na ovom takmičenju, učešće je uzelo 1602 takmičara, iz 188 karate klubova, iz čak 19 država i to: Austrija, Bosna i Hercegovina, Belgija, Bugarska, Švicarska, Njemačka, Hrvatska, Mađarska, Izrael, Italija, Crna Gora, Makedonija, Holandija, Norveška, Srbija, Slovenija, Slovačka, Turska i Kosovo.

U pratnji trenera Željka Zombre, na ovom prestižnom takmičenju, klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac je predstavilo 5 takmičara, i u izuzetno jakoj konkurenciji u svim kategorijama, osvojili jednu zlatnu, jednu srebrenu medalju i jedno 7. mjesto!
Zlatnom medaljom i titulom prvaka Croatia opena se okitio Čajić Hamza, u kategoriji – borbe juniori +76 KG.

hamza-rijeka-2016

Srebrenu medalju i titulu viceprvaka Croatia opena je osvojio Muradbašić Haris u kategoriji – borbe kadeti -63 KG, dok je plasman na 7.mjesto ostvario Đozić Mensur u seniorskoj kategoriji -67 KG.

hari-rijeka-2016
Bitno je spomenuti da su naši takmičari na putu do svojih odličja savladali osvajače europskih i svjetskih medalja, te potvrdili izuzetan kvalitet i kontinuitet vrhunskih rezultata na međunarodnoj karate sceni kluba borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac.