Gračanica u komšijskom derbiju bolja od Slobode

U zaostaloj utakmici 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, rukometaši Gračanice sinoć su na svom terenu ostvarili pobjedu nad ekipom Slobode iz Tuzle rezultatom 31:26.

Sloboda je imala bolji početak utakmice, stekavši prednost od 3:0. Međutim, situacija se promijenila u 17. minuti kada je Dino Hamidović, ključni igrač Gračanice, dobio crveni karton. Nakon isključenja Hamidovića, domaći su uspjeli preokrenuti rezultat i otići na poluvrijeme s prednošću od 15:13.

Gračanlije su zadržale kontrolu nad utakmicom i u drugom dijelu, održavajući prednost koja je narasla čak i do +5, rezultirajući konačnih 31:26.

Nakon osvojena tri boda, Gračanica sada zauzima drugo mjesto na tabeli s ukupno 15 bodova, dok je Sloboda na devetom mjestu s osam bodova.

U idućem kolu, Sloboda će igrati domaću utakmicu protiv Čapljine, dok će Gračanica gostovati ekipi Konjuha.