Rukometašice Jedinstvo AtlasRelax pobjedom su otišle na zasluženi premijerligaški odmor. Tuzlanske “Labudice” su večeras u 11. kolu domaćeg prvenstva savladale ekipu Izviđača iz Ljubuškog, a konačan rezultat glasio je 29:26.

Izabranice Damira Cipurkovića bile su dominantne u prvom poluvremenu. Igrale su solidnu odbranu, a u napadu su izgledale gotovo savršeno. Konstantno su imale solidnu prednost od četiri-pet golova razlike, a na poluvrijeme su otišle sa +6 (18:12).

Drugo poluvrijeme je trebalo biti samo rutina za domaće rukometašice. Gošće su se solidno držale, odlično su igrale u nastavku te su uspjele smanjiti zaostatak. Na kraju su ipak morale čestitati na pobjedi tuzlanskim “Labudicama”.

Matea Šumelj je postigla 7 pogodaka u domaćem sastavu, a treba spomenuti još Neiru Midžić i Admiru Zvekić koje su dale po 6 golova. U ekipi Izviđača bolja od ostalih bila je bivša “Labudica” Dea Vuković sa 9 komada.

Rukometašice Jedinstvo AtlasRelaxa tako su završile na drugom mjestu premijerligaške tabele, te uzimaju titulu jesenjih vicešampionki BiH.