EL CLASICO: U Madridu minus 14! (VIDEO)

Veliki korak ka osvajanju titule prvaka Španije napravila je danas Barcelona pobjedom u El Clasicu. Katalonski div slavio je sa ubjedljivih 3:0 usred Madrida, na krcatom stadionu Santiago Bernabeu.

Ne može se reći da je Real bio inferioran, domaćini su imali svoje šanse. Kazna za promašaje Reala uslijedila je u 54. minuti, kada Luis Suarez rutinski trese mrežu Kraljeva na odličnu asistenciju Sergija Roberta.

Nesreća ne dolazi sama te devet minuta kasnije Madriđani ostaju s igračem manje na terenu, pocrvenio je Carvajal, a dosuđen jedanaesterac za Barcelonu, koji u vodstvo od 2:0 pretvara Lionel Messi.

Konačnih 3:0 postavlja Aleix Vidal u sudijskoj nadoknadi, na asistenciju Messija, pa je tako Barcelona trenutno lider Primere, s devet bodova više od drugoplasiranog Atletica. Real ima 14 bodova manje od Katalonaca i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Izvor: scsport.ba