DRAMA U DERBIJU: Preokret Labudica i slatka osveta!

Rukometašice tuzlanskog Jedinstva slatko su se revanširale ekipi Dubice za jedini ovosezonski premijerligaški poraz u Mejdanu. Labudice su ovoga puta, u 17. kolu slavile u gostima, a konačan rezultat glasio je 23:24.

Nakon prvog poluvremena nije djelovalo da će se igračice Elmira Grabčanovića iz Dubice vratiti sa bodovima, s obzirom da su domaće rukometašice predvođene sjajnom Jovanom Ilić vodile sa 13:9.

Ipak, viceprvakinje države u nastavku su skupile snagu te uložile dodatni napor ne bi li preokrenule rezultat u svoju korist. U tome su i uspjele, pa se Labudice u Tuzlu vraćaju sa tri vrijedna boda.

U ekipi Jedinstva Neira Midžić postigla je 9 golova, Matea Šumelj je dodala 6, a Marijana Sorak 5. U domaćem timu bolja od ostalih bila je već spomenuta Jovana Ilić sa 13 pogodaka.

Ovom pobjedom rukometašice iz Tuzle ostale su na drugoj poziciji Premijer lige BiH sa 43 boda te su trećeplasiranoj Dubici pobjegle na 7 bodova više. Grude su i dalje liderke sa 51 bodom i svim ostvarenim pobjedama.