Đoković sigurnom pobjedom otvorio 2023. godinu: Drago mi je što sam se vratio u Australiju

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u 2. kolo ATP 250 turnira u Adelaideu pobjedom protiv francuskog tenisera Constanta Lestiennea rezultatom 2:0 u setovima.

Đokoviću je za pobjedu bilo potrebno nešto više od sat vremena igre, tačnije 75 minuta, a na kraju je slavio rezultatom 2:0 u setovima i tako na najbolji mogući način počeo sezonu u pojedinačnoj konkurenciji.

Oba tenisera igrala su sigurno na svoj servis na početku meča, s tim da je prvu break loptu imao Lestiennea u petom gemu prvog seta, no nije je iskoristio, nakon čega je Đoković odmah u narednom gemu napravio break, došao u vodstvo od 4:2 i nakon toga priveo prvi set kraju.

Za razliku od prvog, u drugom setu uopšte nije bilo egala i Đoković je odmah došao u vodstvo od 3:0 uz dva napravljena breaka, nakon čega je meč mirno priveo kraju i došao do pobjede.

“Drago mi je što sam se vratio u Australiju, hvala vam svima. Hvala što ste mi dali dobrodošlicu,” poručio je Đoković nakon meča.

U narednom kolu Đoković će igrati protiv još jednog tenisera iz Francuske Quentina Halysa.