Đoković pobijedio kvalifikanta iz Hrvatske i plasirao se u četvrtfinale US Opena

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale US Opena nakon što je u tri seta (6:2, 7:5, 6:4) savladao kvalifikanta iz Hrvatske Bornu Goju.

Đoković je odlično otvorio meč i već u prvom gemu dolazi do breaka i od tog trenutka u potpunosti je kontrolisao prvi set i zahvaljujući još jednom breaku u petom gemu, rutinski je riješio prvi set u svoju korist.

Na početku drugog seta Borna Gojo je zaigrao nešto bolje, odmah u drugom gemu je napravio break, no Novak je uzvratio i došao do izjednačenja, a nakon nešto mirnijeg perioda igre, Hrvat je popustio u 11. gemu i nakon što je napravio tri vezane greške, Đoković mu je “oduzeo servis” i stigao do vodstva od 2:0 u setovima.

U trećem setu, Gojo se držao do rezultata 3:3, a onda Đoković opet pravi break, dolazi u vodstvo i nakon toga nije bilo dileme da će se meč riješiti u tri seta i da će teniser iz Srbije proći u četvrtfinale.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Amerikanca Taylora Fritza, a u dosadašnjoj karijeri srbijanski teniser je sedam puta igrao protiv Fritza i svih sedam puta je pobijedio, uz samo dva izgubljena seta.