Đoković doživio šokantan poraz na startu sezone, Srbija pred ispadanjem s United Cupa

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković doživio je potpuno šokantan poraz na United Cupu. Bolji od njega bio je Australijanac Alex De Minaur u dva seta (6:4 i 6:4).

Đoković je na startu nove sezone zabilježio dvije pobjede, obje na United Cupu koji se igra u sistemu nacionalnih reprezentacija. Prvo je slavio protiv Kineza Zhizhena Zhanga, a onda i jučer protiv Jiržija Lehečke.

No, jučer je Đoković imao probleme sa zglobom pa mu se ukazivala pomoć, a oni su se nastavili i danas. U prvom setu mu je doktor izmasirao zglob pri rezultatu 4:4, a nakon toga De Minaur osvaja dva vezana gema i privodi set kraju u svoju korist.

U drugom setu dvojica tenisera su dobro čuvala svoj servis, ali do sedmog gema. Tada je Đoković na break-lopti za protivnika napravio duplu servis grešku, što je situacija kakve se teško sjetiti za Đokovića u tako važnom trenutku.

De Minaur je lako sačuvao prednost servisa do kraja i tako je Australija povela rezultatom 1:0 protiv Srbije te došla nadomak plasmana u polufinale United Cupa.

Srbiju će pokušati da spasi Natalija Stevanović koja će uskoro na megdan Australki Ajli Tomljanović, a ukoliko Srbija uspije da poravna na 1:1, igra miks-dubla će odlučiti ko ide u polufinale.