Njemački rukometaši u finalu Olimpijskih igara

Rukometna reprezentacija Njemačke plasirala se u finale Olimpijskih igara u Parizu nakon dramatične pobjede nad Španijom rezultatom 25:24, u prvom polufinalnom susretu.

U izuzetno napetom i izjednačenom dvoboju nijedna ekipa nije uspjela ostvariti veću prednost od tri gola.

Na poluvremenu rezultat je bio izjednačen 12:12, no u drugom dijelu Njemačka je zahvaljujući efikasnom napadu osigurala pobjedu i plasman u finale, čime su osigurali najmanje srebrnu medalju.

Presudan trenutak dogodio se u 57. minuti kada je Juri Knorr postigao gol za vodstvo Njemačke 25:24. Španija je imala posljednji napad, ali je šut Agustina Casada blokirao Johannes Golla, čime je Njemačka zasluženo prošla u finale.

Njemački vratar Andreas Wolff briljirao je s nevjerovatnih 22 odbrana, te je bio ključni igrač u pobjedi svoje reprezentacije. Najbolji strijelac Njemačke bio je Renars Uscins sa šest pogodaka, dok su Johannes Golla i Juri Knorr dodali po četiri.

U redovima Španije najefikasniji je bio Daniel Fernandez s pet pogodaka, dok su Ian Tarrafeta i Agustin Casado postigli po četiri gola.

Njemačka će se u finalu boriti za zlatnu medalju protiv pobjednika večerašnjeg duela između Danske i Slovenije.