Košarkašice RMU Banovići i zeničkog Čelika večeras su odigrale jednu napetu košarkašku utakmicu. Ovacije publike su se stišale tek u posljednjim minutama susreta, kada je Čelik pobijedio rezultatom 65:91.

Semafor je gotovo cijelo vrijeme pokazivao egal. Rezultati po periodima su izgledali ovako: 20:20, 32:34, 47:56, te 65:91.  Zanimljivo je bilo na kraju prvog poluvremena, kada je Čelik poveo košem u zadnjih pet sekundi igre, te time poljuljao snagu i volju banovićkih košarkašica.

Ova, prva polufinalna utakmica play off-a prvenstva BiH nastavljena je istim ritmom i u preostale dvije četvrtine. “Padao” je koš za košem, međutim, pred kraj su igračice Čelika “preuzele loptu u svoje ruke” i ubjedljivo nadmašile igračice Banovića.

Kao najuspješnije u domaćoj ekipi, istakle su se Demirović sa 25 i Bugarin sa 14 poena. Najbolje u Čeliku bile su Iriškić sa  36 i Heljić sa 16 koševa.