Lana Pudar ušla u polufinale EP-a na 200 metara, Iman Avdić završila na 18. mjestu

Bh. sirena je nastupila jutros u 25-metarskim bazenima u rumunskom Otopeniju i prošla je dalje iz kvalifikacione grupe 2.

Lana je 200 metara isplivala s vremenom 2:08:69, a ispred nje su u kvalifikacionoj grupi bile Keanna Maxinnes, Angelina Kohler i Amina Kajtaz.

Druga bh. takmičarka u ovoj disciplini Iman Avdić se takmičila u kvalifikacionoj grupi 1 i na kraju je zauzela ukupno 18. mjesto u kvalifikacijama s vremenom 2:12.90.

Iman je od plasmana u polufinale dijelilo samo 43 stotinke, a posljednje mjesto među 16 najboljih je ugrabila srbijanska plivačica Anja Crevar.

Bh. plivač Adi Mešetović slavio u svojoj grupi, ali nije prošao u polufinale EP-a u Rumuniji
Polufinalne utrke su na rasporedu danas od 17:23 sati, dok će finale biti održano sutra u 17:12 sati.