Velika pobjeda Slobode: Tuzlaci došli na korak do europskog proljeća!

Rukometaši tuzlanske Slobode odigrali su prvi meč trećeg kola EHF European Kupa protiv turske ekipe Spor Toto.

Sloboda je započela prvo poluvrijeme u blagom grču, što su gosti iskoristili, te su do kraja poluvremena stekli prednost od 15:17.

Međutim, u drugom poluvremenu, Sloboda je izgledala kao potpuno druga ekipa. Izabranici Mirka Mikića bili su sjajni na obje strane terena i na kraju slavili veliku pobjedu rezultatom 34:25

U Slobodi najefikasni su bili Mario Pavlak sa sedam golova, dok je Marino Gabrieri postigao šest. Golman Goran Anđelić je briljirao sa 15 odbrana. Kod turske ekipe, Ozan Erdogan je bio najraspucaniji sa sedam postignutih pogodaka.

Utakmica je odigrana u sjajnoj atmosferi na tuzlanskom Mejdanu, a revanš meč je zakazan za narednu nedelju u Turskoj.