BiHIstaknutoSportTuzlaVijesti

Tuzlanski delfin – Kenan Dračić: Proglašen najuspješnim takmičarom mitinga u Banjaluci

Osvojio je tri zlatne medalje, jednu srebrenu i na podiju se našao rame uz rame pored američkog olimpijca.

U organizaciji Plivačkog kluba Olimp tokom prethodnog vikenda, 20.5. i 21.5. održan je 15. međunarodni plivački miting „Banja Luka Open“.

Na mitingu je učestvovalo 439 plivača iz 48 klubova iz 10 zemalja, Austrije, Hrvatske, Mađarske, Italije, Makedonije, Crne Gore, SAD-a, Slovenije, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Jedan od natjecatelja bio je i naš Tuzlak Kenan Dračić koji je plivao kao takmičar iz Plivačkog kluba Sport Time, Sarajevo.

Tri zlata i jedno srebro

Kenan se istakao u četiri izuzetno zahtjevne discipline, plivajući 50m leđno, 100m i 200m delfin i 100m slobodno.

U kategoriji juniora, osvojio je tri zlatne medalje i jednu srebrnu, demonstrirajući izvanredne plivačke vještine i superiornost u ovom sportu.

Uz to, Kenan se plasirao u sva četiri A finala, osvojivši bronzanu medalju u disciplini 50m leđno.

Posebno impresivan bio je njegov nastup u disciplini 200m delfin, gdje je u juniorskoj kategoriji postavio novi rekord Banja Luka Open mitinga, zauzevši treće mjesto dok je plivao pored američkog olimpijca Hartinga Zacha.

U apsolutnoj kategoriji, Kenan je ostvario zapažene rezultate plivajući 100m delfin, gdje je zauzeo četvrto mjesto, te 100m slobodno, gdje je zauzeo osmo mjesto, što je veliki uspjeh ako na to dodamo činjenicu da Kenan ima tek 17 godina a plivao je u kategoriji sa dosta iskusnijim plivačima.

Njegov izuzetan uspjeh nije prošao nezapaženo, jer je Kenan proglašen najuspješnijim takmičarem mitinga u kategoriji juniora, a pored njega iz PK Sport Time takođe se istakla Iman Avdić koja je postavila novi apsolutni i juniorski rekord BiH na 800m slobodno.

Klub se vratio u Sarajevo sa rekordima ali i mnogobrojnim medaljama, a ostali osvajači medalja bili su: Lamija Čaušević, Tahir Zukić, Arian Kadić, Omar Njemčević, Ahmed Hasaković.
Za klub su nastupile i Amna Dračić i Margita Latinović Pejović popravivši svoje najbolje rezultate.

Kenan Dračić je još jednom pokazao da predstavlja uzor i inspiraciju za mlade plivače širom Bosne i Hercegovine, ističući se kao svijetli primjer sportskog duha i predanosti, a mi sa velikim nestrpljenjem čekamo Državno takmičenje 03. i 04.06. i nove Kenanove medalje i rekorde!