BiHSport

Trijumf Lane Pudar – četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u plivanju

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar u japanskoj Fukuoki osvojila je četvto mjesto u finalu discipline 200 metara delfin.

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je četvrto mjesto u finalu utrke na 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki.

Pudar je dionicu preplivala u vremenu 2:07.05 što je bilo dovoljno za četvrtu poziciju, iako je nakon 150 metara bila na diobi druge i treće pozicije. No, posustala je u posljednjih 50 metara kada je pretekla Amerikanka Regan Smith koja je osvojila bronzu sa 47 stotinki boljim rezultatom od 17-godišnje Mostarke.

Zlatnu medalju odbranila je 16-godišnja Kanađanka Summer McIntosh koja je s vremenom 2:04.06 oborila svjetski juniorski rekord.

Srebro je pripalo je Australki Elizabeth Dekkers (2:05.46).